Účast v Žákovské lize starších žaček
Máme za sebou 3. kolo Žákovské ligy. Zatím si naše děvčata vedou úspěšně.

Na konci listopadu 2015 dostal náš klub nabídku zúčastnit se v sezóně 2015/2016 Žákovské ligy. Žákovská liga je celostátní soutěž v kategorii staršího žactva, které se vždycky účastnily nejlepší týmy krajských soutěží. Z důvodu nepřihlášení některých oprávněných týmů jsme dostali nabídku i my, ačkoliv jsme se po podzimní části společné zlínsko-olomoucké soutěže nacházeli na nepříliš lichotivém 9. místě. Po krátké konzultaci s trenéry starších žaček Pepou Kubálkem a Standou Šiškou jsme přihlášku podali, i když s obavami, abychom si neutrhli velkou ostudu a nejezdili domů s brankovými nadílkami.

Ale už na prvním turnaji v prosinci v Plzni nás naše holky mile překvapily, když sice 3x prohrály (s domácí DHC Plzeň, Žirovnicemi a Sokolem Vršovice), ale dokázaly porazit DHK Baník Most.

Na dalším turnaji v lednu v Ústí nad Labem jsem děvčata doprovázel a byl jsem mile překvapen hrou i nasazením. Z celkem 8 poločasů odehrály 6 poločasů výborně, jen druhý poločas s Ústím se jim nevydařil a první poločas se Zlínem A s přílišným respektem nezvládly. Po poločasové bouřce ale vstoupilo na palubovku jiné družstvo a celý druhý poločas hrály vyrovnaně, i když ho nakonec o gól prohrály. Ale z Ústí jsme odjížděli se 2 remízami s Chebem a Porubou v kapse.

Třetí turnaj hrály holky v únoru v Mělníku. První zápas sice se Slávií prohrály, ale potom porazily domácí Mělník 22:5, prohrály se Žeravicemi a nakonec v posledním zápase až v posledních vteřinách zápasu ztratily bod za remízu s Pardubicemi 18:18.

Další turnaj naše děvčata odehrají v neděli 13.3. v Otrokovicích. Budeme zase držet palce.