SK Žeravice - DHK Litovel 17 : 16 (10 : 8)
Pro první porážku v tomto ročníku jsme si zajeli v sobotu 28. dubna do Žeravic.

Cestovali jsme bez nemocné Elišky a velmi brzo se ukázalo, jak moc nám scházela.

Osobní obrana nám příliš nevyšla. Dělali jsme hloupé chyby - špatně obsazovali soupeře, naopak naše uvolňování a nabízení se spoluhráči téměř neexistovalo. Když k tomu připočtu naše zahozené šance, kdy jen Julča dokázala 2x z brankoviště trefit soupeřova brankáře do břicha, nemohli jsme se divit tomu, jsme osobku prohráli. Ale skóre 4 : 6 nevypadalo nijak hrozivě a věřili jsme, že při "normální" hře soupeře udoláme. Bohužel se tak nestalo. Sice jsme v 18. minutě vyrovnali na 8 : 8, ale do konce poločasu nám soupeř během jediné minuty dal 2 laciné góly, a tak jsme o přestávce prohrávali 8 : 10.

Hned na začátku druhé půle soupeř vsítil další 2 branky a už to s námi nevypadalo valně. Trenéři ale trochu protočili sestavu a začal se dít malý zázrak. Nejdříve za stavu 11 : 15 dala Veronika 2 krásné góly, hned nato Julča ze spojky přidala další dva a 3 minuty před koncem to bylo najednou jen o 1 gól v náš neprospěch a na hřišti začala bitva. Naše holky cítily šanci na úspěch a zakously se do soupeře, ten se naopak nechtěl nechat připravit o vítězství, které měl po celou dobu utkání tak blízko. Čas kvapem utíkal a schylovalo se k dramatu jako z antických dějin. Terezka dokázala 15 vteřin před koncem vyrovnat. Hned na to si vzal soupeř oddechový čas. Když dal rozhodčí pokyn ke hře, zbývalo do konce 12 vteřin. Soupeř se dostal s míčem do rohu hřiště a už to vypadalo, že se nic podstatného nestane. Přes krajní spojku přišel míč k soupeřově střední spojce, ale ta byla asi 12 metrů daleko od naší branky. Domácí trenér zakřičel "střílej", a tak jejich nejlepší hráč neodmlouval, nepřemýšlel a vystřelil. Bohužel pro nás to trefil krásně do pravého horního rohu. Nevím, jestli naše obrana neměla zvednuté ruce nebo jestli míč prošel mezi rukama našich hráček. Každopádně přesně se závěrečnou sirénou přešel míč naši brankovou čáru, takže - porážka.

Co říct k našemu družstvu? Byl to náš nejhorší výkon v letošní sezóně. Přispěl k němu samozřejmě velmi dobrý výkon našeho soupeře a neúčast Elišky. Jsem přesvědčen, že s ní by byl výsledek pro nás přijatelnější. Na druhou stranu její nepřítomnost umožnila vyniknout holkám, které se dřív na Elišku spoléhaly. Tím mám na mysli Julču, která předvedla svůj nejlepší výkon a se 7 brankami byla nejlepší střelkyní zápasu. Střelecky se prosadila i Veronika, z čehož mám taky velkou radost a doufám, že hned v dalším zápase přidá další trefy do černého. Vlastně do sítě. Naopak se nedařilo Dominice. Měl jsem pocit, jakoby na ni dolehla tíha zápasu, tíha toho, že když není Eliška, že ona musí. Opět, už po několikáté, to byl marný a hlavně zbytečný boj s obranou. Žádná střelba z dálky, žádný nebo minimální pohyb do šířky. Jediný pokus o přihrávku do pivota, a to ještě hodně nepovedený. Terezka dokázala docela obstojně ubránit nejlepšího hráče soupeře a ještě přidala 3 góly. Což je pěkné. Bohužel uvolnit a přihrát pivotovi je pro ni zatím neřešitelný problém a také měla několik zbytečných ztrát míč, když svou přihrávku avizovala dlouho dopředu. Naopak Ada pivotovi přihrát umí, krásně a nečekaně, ale potýká se zase s malou razancí střelby a s přesností. V brance se tentokrát příliš nevedlo velké Nele. Naopak malá Nela předvedla velmi dobrý výkon a po jejím nástupu do branky ve 2. poločase jsme začali stahovat soupeřův náskok.

Sestava: Štrublová, Paďourová – Štorková 2, Řezničková 1, Špundová 7, Voglová 3, Jurigová, Janků 3, Arnošová